Zaveste nečistotu na klinec


Zaveste nečistotu na klinec!


 


 6 tipov na čistenie, aby ste tieto karanténne dni využili naplno.


 


Situácia nie len na Slovensku je opäť vážnejšia než počas letných mesiacov a vláda radí všetkým, ktorí majú možnosť, zostať doma. Taktiež tu už máme zavedený zákaz vychádzania a poniektorí z nás majú teraz konečne priestor venovať sa povinnostiam, ktoré doposiaľ odkladali.


Využime tieto dni pozitívne!


 


Zastavenie sociálnych vzťahov je v skutočnosti prvou a najdôležitejšou metódou, ako zabrániť šíreniu tohto vírusu. Teraz viac ako kedykoľvek predtým je dôležité dôsledne dodržiavať pravidlá a vyhnúť sa čo najväčšiemu pohybu alebo vychádzaniu medzi ľudí. Pritom zdôrazňujeme, že pohyb na čerstvom vzduchu v prírode, kde nebudú iní ľudia vám len prospeje.


 


Pre tých, ktorí majú možnosť pracovať z domu, bude určite výhodné vyhnúť sa dochádzaniu do práce a z práce. Či už dochádzate z domu do práce krátko alebo dlho, určite ušetríte čas, ktorý môžete venovať iným veciam: o niečo viac spať, čas na pranie, vyprázdniť umývačku riadu, prestaviť pracovný stôl, drobné činnosti, ktoré ste kvôli dochádzaniu do práce museli odložiť na večer, kedy má už každý z nás energie oveľa menej.


 


Pre tých, ktorí sú na dovolenke alebo majú rôzne iné dôvody, pre ktoré sú nútení zostať doma, je tu niekoľko tipov, ako už niektoré aktivity neodkladať:


 


Naplánujte si čítanie alebo opätovné načítanie kníh z knižnice. Čo všetko môžete s vašou knižnicou urobiť? Vyprázdnite a vyčistite ju, skontrolujte knihy a po jednom ich oprášte. Ak ste milovníkmi poriadku, odporúčame vám tiež katalogizovať ich a zoradiť v abecednom poradí.


Rovnako ako v prípade oblečenia, aj vo svojom kníhkupectve nájdete tituly, ktoré už nechcete, a môžete ich darovať a niekomu tak urobiť aj radosť.


Skúste trochu zmeniť svoj štýl, ale s tým, čo máte v šatníku! Ak máte doma veľa času a deti, môžete ich zapojiť a nechať ich vyskúšať vaše staré oblečenie, ktoré by sa vďaka dobrej krajčírke mohlo znovu nosiť. Príjemnú zábavu pri vytváraní nových kombinácií, ktoré môžete použiť túto zimu a jar, a samozrejme využite príležitosť a vyčistite skrinky a zásuvky.


Začnite upratovať po jednej miestnosti. Čistenie je vždy kľúčové, najmä v dnešnej dobe. Ak sa sústredíte na jednu miestnosť, môžete vykonať najdokonalejšie upratovanie, ktoré sa zvyčajne kvôli nedostatku času nedá urobiť detailne: dobre vyčistite zárubne dverí, okná, sklo, kľučky, dvierka skriniek a hornú časť skriniek. Najmä v kuchyni sa na horných častiach skriniek usádza mastnosta, ktorá perfektne drží prach. Doprajte si čas na život v bezpečnom a zdravom prostredí.


 


Všetky objemné látky perte v malých dávkach: záclony, periny, prikrývky. Počas prania používajte výrobky rady Igiensoft na dezinfekciu a parfumáciu všetkých látok. Nezabudnite na koberce a vyvetrajte dom.


 


Aby čas strávený doma nebol len o upratovaní, nezabúdajte na činnosti, ktoré vám robia radosť. Strávte čas maľovaním, počúvaním hudby, sledovaním televíznych seriálov, učením sa iného jazyka, písaním ... aj keď sú vonku ťažké časy, doma nemusí byť nuda :)


 


VÝROBKY, KTORÉ VÁM ODPORÚČAME


Na dezinfekciu a parfumáciu látok a povrchov odporúčame výrobky línie Igiensoft.


 


Náš rad tvoria výrobky s hypoalergénnymi a sanitárnymi látkami, ale aj výrobky pre domácnosť a na čistenie povrchov.


 


Igiensoft línia nakoniec ponúka aj prostriedok na čistenie práčky a umývačky riadu na starostlivosť a údržbu týchto vašich pomocníkov.